Zápis ze schůze Žákovského parlamentu

ZŠ Mikoláše Alše Mirotice

 

Dne 1. 12. 2023 proběhla na Základní škole Mikoláše Alše třetí schůzka žákovského parlamentu. Její cíle k projednání byly následující:

  •         Spolupráce na přípravě projektových dnů pro žáky 1. a 2. třídy ZŠ a pro starší žáky z MŠ.
  •         Návrh nákupu nového nádobí do cvičné kuchyňky.
  •         Otevřená diskuse.

Zástupkyně osmého ročníku (Součková a Romanová) seznámily koordinátorku žákovského parlamentu s návrhem na projektové dny. Termín byl stanoven na 18. 12. a 19. 12., přičemž jeden den bude věnován žákům 1. a 2. třídy a následující den se programu účastní žáci z MŠ.  Zástupkyně sedmého ročníku (Adéla Nováková) se zavázala napsat o těchto dnech článek nejen do školních novin, ale i do Mirotického zpravodaje. Materiály budou poskytnuty paní učitelce Cihlářové po kontrole paní učitelkou Sedláčkovou. Fotografie z akce bude mít na starosti žák osmého ročníku (Tadeáš Přibyl).

Ve cvičné kuchyňce je v současné době nedostatek kvalitních pánví s teflonovým povrchem. Pro potřeby každého stanoviště by bylo potřeba dokoupit celkem tři pánvičky. I tento požadavek bude představen panu řediteli. 

V otevřené diskusi zástupci parlamentu přišli s návrhem, zda by bylo možné chlapecké i dívčí toalety (v obou patrech školy) vybavit zrcadly. Koordinátorka žákovského parlamentu bude tento požadavek interpretovat řediteli školy. Dále podali návrh na nákup dezinfekčního spreje, kterým by byly vydezinfikovány helmy, které se používají při hodinách tělesné výchovy na florbal.

S ohledem na blížící se vánoční prázdniny bude další schůzka zástupců žákovského parlamentu svolána na konci měsíce ledna.

V Miroticích dne 1. 12. 2023

 

Mgr. Tereza Sedláčková