Dne 22. 11. 2023 proběhl na naší škole den bez batohů a aktovek. Žáci i vyučující měli za úkol přinést si pomůcky v čemkoli jiném, čím by mohli batohy nahradit. „No Backpack Day“ je oblíbený po celém světě. Jeho cílem je poukázat na problematiku rozvojových zemí, kde si miliony dětí nemohou dovolit pořídit školní batoh, a tak si musí veškeré pomůcky do často až několik kilometrů vzdálených škol nosit denně v rukách. Fantazii se meze nekladly a děti byly opravdu kreativní. Po celý den bylo možné sledovat žáky, kteří si své pomůcky nosili v nejrůznějších předmětech od všelijakých košíků, krabic a kufrů přes vaničky a kýble až třeba po počítačovou skříň. V přiložených fotografiích můžete sami posoudit, jak se žáci této výzvě postavili, a přesvědčit se, že školní pomůcky se dají přinést opravdu v lecčem.

Zdroj dynamické sekce: No Backpack Day (Fotogalerie)