V době, kdy Mikuláš tradičně navštěvuje hodné i zlobivé děti, nezapomíná ani na naši školu a školku a společně se svou družinou andělů a čertů dorazí i k nám. V MŠ čertovská výprava navštívila nejprve sovičky – nejmenší děti ze školky. Zamávali dětem přes okno a ti, kteří se nebáli, přišli blíž, aby si mohli čertíky lépe prohlédnout. Další dvě třídy mateřské školy (liščata a tygříci) se s čerty setkaly ve venkovní učebně, kde jim společně zazpívaly. Ten, kdo neměl strach, mohl se společně s Mikulášem, anděly i čerty vyfotit.

V jednotlivých třídách ZŠ se vždy v „Knize hříchů“ našel nějaký ten „hříšník“, který musel zarecitovat básničku či zazpívat písničku, aby neskončil v pekle. Některé třídy si dokonce připravily i společnou píseň. Nakonec byli všichni odměněni bonbony, oříšky, ale i uhlím.

Velké poděkování patří žákům 9. třídy za kompletní organizaci a přípravu tohoto příjemného dopoledne.

Zdroj dynamické sekce: Mikulášská nadílka 2023 (Fotogalerie)