Ve středu 25. října se Mirovicích uskutečnil již XIX. ročník memoriálu Bedřicha Šupčíka ve šplhu. Bedřich Šupčík jako první občan Československa získal zlatou medaili na VIII. olympijských hrách v Paříži v roce 1924 za šplh na laně bez přírazu do výšky 8 m v čase 7,2 s. Soutěž v Mirovicích byla rozdělena podle věku a pohlaví do
4 kategorií ve šplhu na tyči a na laně. V první kategorii soutěžili žáci 2 a 3. ročníku. Naši školu reprezentovali Jakub Svojše, Daniela Kučerová, Jakub Vlášek a Zuzana Bílková. Jakub se Zuzkou obsadili ve šplhu na tyči krásná 2. místa. Následující kategorie zahrnovala žáky 4. a 5. třídy, kde nás reprezentovali Albert Mareš, Nikolas Nádvorník, Karolína Bučková a Barbora Kuželová. Albertovi se zde podařilo vybojovat výborné 3. místo ve šplhu na tyči. V kategorii 6. a 7. tříd jsme měli složení: Matyáš Čadek, Vojtěch Gribáč, Aneta Bílková, Gabriela Šolcová. V této kategorii jsme bohužel na žádné umístění na stupních vítězů nedosáhli. V nejstarší kategorii 8. a 9. tříd za naši školu soutěžili: Petr Grecman, Tomáš Gribáč, Anna Olšbaurová a Tereza Kroupová. Tereza obsadila 3. místo ve šplhu na tyči a Tomáš si díky vynikajícímu času 3,8 sekundy odnesl nejen 1. místo ve šplhu na tyči, ale i celkové vítězství za nejlepší čas dne. Závěrem mi nezbývá než pogratulovat našim úspěšným „šplhounům“ a poděkovat všem zúčastněným za maximální výkon a vzornou reprezentaci naší školy.

Zdroj dynamické sekce: Memoriál Bedřicha Šupčíka v Mirovicích 2023 (Fotogalerie)