Ve dnech 4. – 9. 2. 2024 absolvovali žáci naší školy lyžařský výcvikový kurz na Zadově. Kurzu se zúčastnila celá 7. třída doplněná o několik žáků osmého ročníku. První okamžiky na lyžích byly pro někoho kritické, jelikož někteří žáci nikdy nelyžovali. Nakonec se ale téměř všem podařilo sjezdovku zvládnout. Přestože podmínky rozhodně nebyly ideální a sníh nebyl k vidění jinde než na sjezdovce, lyžovali jsme všechny tři dny. V rámci volného dne měli žáci možnost vyrazit na túru na Nové Hutě nebo se projít na rozhlednu vytvořenou ze skokanského můstku na Zadově. Velké poděkování opět patří naší skvělé kuchařce Renátě Růžičkové za úžasné dobroty, které nám celý týden připravovala.

L. Cihlářová, J. Hřebejková, J. Havel

Lyžařský kurz očima žáků:

„Na lyžáku se mi moc líbilo, i když jsme lyžovali, jen když to šlo. Pár z nás šlo i na túru s panem učitelem. Skvělá kuchařka Renča vařila moc dobře, vše mi od ní chutnalo. Na chatě bylo stále veselo a všichni se dobře bavili. Byl to pro mě skvělý zážitek. Moc jsem si to užila. Prostě nejlepší týden s mojí třídou.“

Lenka Čižinská, 7. tř.

„Na lyžáku jsem se nasmála spoustě věcí, například večer byla největší zábava. Ať už na pokoji nebo ve společenské místnosti. Také můj nezapomenutelný zážitek byl, když jsem šla poprvé na sedačkovou lanovku. Nejlepší bylo noční lyžování, lyžovalo se tam vážně výborně. Ve čtvrtek jsme šli na Kobylu znovu a při prvních třech jízdách na lanovce jsme se pokaždé zastavili. Ve středu a ve čtvrtek jsme chodili zpívat do společenské místnosti lidové písně. Tento lyžák jsem si moc užila a byl to nejlepší týden tohoto školního roku.“

Gabriela Šolcová, 7. tř.

„Když jsem poprvé šla na pomu, pan učitel jel za mnou. A když jsem vystupovala, tak jsem spadla a strašně jsem se smála. Potom jsem jela dolů rychle a nevěděla, jak zabrzdit, zpanikařila jsem a spadla. To byla taky sranda. A také nezapomenu, když jsem se učila obloučky. Jela jsem a narazila do sítě, která zabraňovala tomu, aby někdo nejel někam do lesa.“

Denisa Zavřelová, 7. tř.

„Nejvíce se mi líbilo, jak pan učitel hrál na rumba koule. Nejvíc mě bavila noc s holkami a nejlepší bylo přejídání se a noční lyžování.“

Lucie Chylíková, 7. tř.

„Na lyžáku bylo nejlepší noční lyžování, jídlo a večerní zpívání. I přes neideální podmínky jsme si krásně zalyžovali. Kromě lyžování jsme ve volném čase hráli deskové a karetní hry. Večer byla největší legrace.“

Terezie Vaňková, 7. tř.

„Mně se líbilo večerní zpívání. Nejvíc mě bavila noc s holkami. Bylo tam mega dobré jídlo. Také jsme si s Léňou a Denčou užily túru.“

Diana Buřičová, 7. tř.

„Nejvíc mě bavilo lyžovat na Kobyle s kamarády. Nejvíc mě rozesmálo, když jsem se učil lyžovat, protože jsem pořád padal a ujížděl.“

Petr Čižinský, 7. tř.

„Dobré bylo, když jsme šli na večerní lyžování, protože tam byla vždy sranda. Lyžovala jsem hlavně s Gabčou. Hodně jsme se zasmály večer na pokoji, kde jsme se vždy dívaly na televizi. Diana pořád chrápala a Terka dělala Samaru a vytáhla nás z postele. Často jsme také hráli hry ve společenské místnosti. Áďa nás každý večer, když chtěla spát, mlátila botou a Lucka nám kradla peřiny.“

Sára Tošnerová, 7. tř.

„Mně se hodně líbila spousta věcí, například noční lyžování, protože to bylo na rozdíl od denního lyžování uvolněnější, nebylo tam tolik lidí a mohli jsme si jezdit volněji. Také se mi líbilo, když jsme si všichni sedli do společenské místnosti a zpívali písně, protože tam byla uvolněná atmosféra. Bylo tam úžasné jídlo. Také jsem se byla podívat na rozhledně, které je na Kobyle, a byl odtud krásný pohled na krajinu.“

Adéla Nováková, 7. tř.

Zdroj dynamické sekce: LVZ 2024 (Fotogalerie)