Pod záštitou města Mirotice se ve středu 24. května konal již tradiční fotbalový turnaj. Hrálo se na hřišti „Na Bahnici“ a turnaje se zúčastnila družstva z Čimelic, Mirovic, Chraštic a samozřejmě tým domácích. Turnaj byl rozdělen do třech kategorií: I. kategorii tvořili žáci 1. až 3. tříd, II. kategorii pak žáci 4. až 6. tříd a poslední III. kategorii žáci 7. až 9. tříd. Všechny kategorie byly smíšené a celkem se turnaje zúčastnilo dvanáct mužstev.

Ideální fotbalové počasí přilákalo i množství mimoškolních návštěvníků, kteří byli svědky čimelické dominance. Základní škola z Čimelic turnaj naprosto opanovala a zcela po zásluze si odvezla všechna tři první místa. Naše mužstva nezklamala a opravdu se snažila, ale hlavně proti soupeřům z Čimelic byla znát převaha soupeře, kde drtivá většina hráčů hraje či hrála některou z domácích mládežnických fotbalových soutěží.

V nejmenší kategorii jsme obsadili třetí místo, kdy jsme získali jeden bod za remízu s Mirovicemi. V prostřední kategorii jsme získali tři body za výhru nad stejným soupeřem a skončili taktéž třetí. Bohužel se nedařilo našim nejstarším, kteří skončili na posledním čtvrtém místě.

Přestože se naši žáci neumístili výše, pevně věřím, že se jim středeční fotbalové dopoledne líbilo a rádi si zasportovali. Všem zúčastněným bych chtěl touto cestou poděkovat za účast. Poděkování patří také lidem, kteří nám s organizací a chodem turnaje značně pomohli, místním členům fotbalového klubu, panu Vařenkovi za spoluorganizaci a v neposlední řadě městu Mirotice v čele s paní starostkou za vstřícnost, ochotu a hodnotné ceny.

Jakub Havel

Zdroj dynamické sekce: Fotbalový turnaj 2023 (Fotogalerie)