Ve středu 20. prosince se v Čimelicích uskutečnil další díl naší minisérie sportovního zápolení s okolními školami z Chraštic, Mirovic a Čimelic. Tentokrát se jednalo o tradiční florbalový turnaj „O pohár starosty obce“ určený pro žáky II. stupně. Chlapci byli rozděleni do dvou kategorií:  6. - 7. třída a 8. - 9. třída. Dívky měly kategorii společnou (6. - 9. třída).

Chlapci v mladší kategorii obsadili pěkné 2. místo, když zdolali celek z Chraštic v poměru 2:0, prohráli v této kategorii se suverénními Čimelicemi 0:4 a na závěr remizovali 2:2 s Mirovicemi. Tahounem týmu byl výborně hrající Jakub Jonák.

Starší žáky odsunulo na 2. místo pouze horší skóre za vítěznými Čimelicemi. Postupně porazili důrazné Chraštice 2:1, remizovali s domácími 2:2 a na závěr si poradili i s nevyzpytatelnými Mirovicemi 2:1. Blýskl se Petr Grecman, který zaznamenal 5 branek.

Zejména v kategorii dívek byly k vidění pěkné a bojovné zápasy, v nichž urputnost některých zápasů překvapila i přihlížející diváky. V této kategorii jsme do třetice obsadili taktéž 2. místo a to po výsledcích: 2:1 s Chrašticemi, 0:3 s Čimelicemi a 1:0 s Mirovicemi. Všem, kteří se zúčastnili a úspěšně reprezentovali, patří velké poděkování.

Zdroj dynamické sekce: Florbal 2023 (Fotogalerie)