V úterý 17. 10. se žáci 2. stupně vydali do Českých Budějovic. Po hodinovém rozchodu v nákupním centru je zde čekala zážitková výstava Objevarium „Leťme vysoko“. Zde měli možnost zažít svět létání a fyzikálních zákonů na vlastní kůži. Vydali se na cestu od počátků létání, přes inspiraci u létajících zvířat a rostlin až po budoucnost létání. Měli možnost např. zkoumat hmyzí křídla pod mikroskopem, zkoušet aerodynamiku, pustit horkovzdušný balón, nechat si narůst křídla na interaktivní projekci, poslechnout si letecké příběhy v oblacích či vyrábět a následně vypustit papírové rakety. Velký úspěch mělo také motýlárium s živými tropickými motýly, které si děti mohly vzít do rukou nebo nechat na sobě přistát. Množství legračních momentů žákům poté přinesl i fotokoutek, kde se mohli například převléct za mouchy, proletět na koštěti Nimbus 2000 Harryho Pottera, létat jako Superman a vyzkoušet i mnoho dalších zajímavých kostýmů.

Po krátké svačince následovala už netrpělivě očekávaná návštěva Jump arény, ve které se žáci mohli vyřádit na adrenalinovém hřišti rozkládajícím se na ploše více než 1 100 m2 vzájemně propojené trampolínami a atrakcemi.

Výlet do Českých Budějovic jsme si všichni velmi užili a vraceli se domů naplněni novými zajímavými informacemi, poznatky a zážitky.

Zdroj dynamické sekce: Exkurze Č.B. - 2. stupeň (Fotogalerie)