Den Země se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující na dopady ničení životního prostředí. Tento den je skvělou příležitostí se na chvilku zastavit a dopřát naší planetě trochu péče. Při této příležitosti se tedy v pátek 21. 4. 2023 uskutečnil na naší škole projektový den. Projekt jsme zahájili výsadbou stromů v prostoru mezi dětským hřištěm a mateřskou školkou, kde si každá třída zasadila vlastní ovocný stromek. Následovala procházka po okolí školy a města, kdy děti sbíraly poházené odpadky. V závěru dopoledne si někteří jako odměnu za odvedenou práci opekli v areálu za školou špekáčky.

Cílem této environmentálně zaměřené akce bylo uvědomit si dopady našeho jednání, kterým často i nevědomky zatěžujeme přírodu a životní prostředí, a že i malým činem můžeme naší planetě značně ulevit a pomoci.

Zdroj dynamické sekce: Den Země (Fotogalerie)