Dne 8. 12. 2023 se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili besedy s panem cestovatelem Tomášem Kubešem.

Pro žáky byl připraven program, který je zanesl do prostředí Tanzánie, kde nahlíželi nejen na domorodá zvířata a zvyky tamních obyvatel, ale též se seznámili s pochoutkami místní kuchyně. Pan Kubeš doprovázel celou přednášku poutavými záběry, přičemž žáky nejvíce zaujala videa ze safari.

Žáci prvního stupně se nejvíce těšili z videí, na kterých si hrála mláďata malých tygrů. Žáci druhého stupně zase ocenili informaci o tom, že domorodí obyvatelé konzumují k pití krev zvířat, neboť jim to dodává na síle! V závěru přednášky byl prostor pro dotazy, kterého využili ti nejzvídavější. V předvánočním chladném čase bylo velmi příjemné přenést se alespoň na okamžik do prostředí vyhřáté Tanzánie.

Zdroj dynamické sekce: Beseda - T. Kubeš (Fotogalerie)