Basketbal jakožto jeden z nejpopulárnějších světových sportů byl v našich školních soupeřeních dlouho zanedbávaným sportem, a proto jsme se na začátku tohoto školního roku spolu s kolegy tělocvikáři rozhodli tento sport v našich školách více zpopularizovat. V hodinách tělocviku jsme se mu intenzivněji věnovali a žáky podrobně seznámili s pravidly této krásné hry. Vše vyvrcholilo ve středu 20. března v čimelické hale, kdy se uskutečnil první ročník smíšeného basketbalového turnaje pro 2. stupeň. Toho se zúčastnily spolu s naší ZŠ i školy z Čimelic, Mirovic a Chraštic.

Naši žáci i přes výškový deficit (polovina hráčů byla ze 6. a 7. třídy) předvedli kvalitní hru plnou pohybu, rychlých průniků a povedených střel. Po úvodní výhře nad Chrašticemi v poměru 13:5, jsme však vysoko prohráli s domácími Čimelicemi (5:20). Důvodem bylo to, že nám v tomto utkání zcela odešla střelba a neproměňovali jsme ani ty nejvyloženější střelecké pozice. V posledním utkání o druhé místo jsme pak ve vyrovnaném zápase bohužel podlehli mirovické ZŠ v poměru 13:8. Obsadili jsme tak konečné 3. místo. Všichni zúčastnění si sportovní dopoledne jistě užili a těší se na další sportovní zápolení. Za necelý měsíc nás totiž čeká v Chrašticích další nová sportovní disciplína, a to závod v Target sprintu.