V pátek 12. 4. k nám přijel pan Jan Opatřil, ilustrátor a spisovatel, který píše příběhy o rybách. Je autorem dětských knih o kapříku Metlíkovi. Seznámil žáky s prací spisovatele, četl úryvky ze své knihy, ukazoval obrázky a diskutoval s dětmi o knihách. Žákům 2. stupně představil svou knihu Hororové povídky, přiblížil literární žánr hororu z hlediska jeho historie a vývoje, mluvil o jeho hlavních znacích a významných autorech. Žákům přečetl povídku s názvem Tramvaj č. 13, spolu s nimi tuto povídku rozebral a následovala společná diskuze. Hororové příběhy vytváří spisovatel pod pseudonymem Dan Angus.

Po besedě měli žáci možnost zakoupit si některé z autorových knih, které jim následně podepsal a připojil věnování.

Zdroj dynamické sekce: Autorské čtení (Fotogalerie)