Dne 27. 5. 2024 žáci 1. i 2. stupně vyrazili do divadla v Písku, kde na ně čekalo anglicko – české představení v podání profesionálních divadelníků. Žáci 1. stupně zhlédly pohádku „John and Mary“ vytvořenou na motivy známé pohádky „O Perníkové chaloupce“.  Jedná se o aktuální a netradiční pojetí příběhu dvou sourozenců, ve kterém se objevují témata jako je úcta k rodičům a starším lidem, ochrana přírody či schopnost orientovat se v přírodě bez pomoci technických vynálezů.

Žáky 2. stupně čekalo představení „Peter Black“ o chlapci, který ze dne na den přijde doslova o všechno. Začíná tedy od nuly, snaží se najít si práci a zkouší různá povolání.

Všichni žáci tak potrénovali slovní zásobu a většina z nich v závěru s nadšením konstatovala, že veškerým dialogům rozuměla.

Zdroj dynamické sekce: Anglicko – české divadelní představení (Fotogalerie)