Exkurze do Hornického muzea v Příbrami a na památník Vojna v Lešeticích

V úterý 25. října se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili exkurze do hornického muzea v Příbrami a na památník Vojna v Lešeticích. V hornickém muzeu měli žáci na programu návštěvu hornického skanzenu Březové hory, důlního areálu "Anna", kde měli možnost prohlédnout si expozici o hutnictví a úpravnictví, projet se důlním vláčkem, projít si podzemí dolu či si prohlédnout původní parní těžební stroj. Poté se autobusem přesunuli na památník Vojna v Lešeticích. Tento původně zajatecký tábor pro německé válečné zajatce, situovaný mezi bývalými uranovými šachtami, sloužil v období 1949-1951 jako tábor nucených prací a následně do roku 1961 jako vězeňské zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu. Expozice v táboře seznámily žáky s persekucí po únoru 1948, protikomunistickým odporem a přiblížily jim dějiny uranového hornictví.