Fotografická soutěž „Když se příroda probouzí“

Jaro je obdobím nových začátků, svěžích barev a probouzející se přírody. Právě tyto proměny se snažili zachytit naši žáci v již třetí letošní fotografické soutěži, tentokrát na téma „Když se příroda probouzí“.

Úkolem soutěžících bylo zachytit pravou jarní atmosféru – rozkvetlou přírodu, první květy, probouzející se stromy, svěží zeleň, jarní deště nebo radost z teplých slunečních paprsků. Každý účastník vybral jeden snímek, který podle něj nejlépe vystihoval jaro, a doplnil jej krátkým názvem či popiskem.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 22 fotografií, které byly vystaveny ve škole. Hlasování probíhalo od konce května a účastnili se ho nejen žáci, ale i vyučující. Ve čtvrtek 25. 6. proběhlo vyhlášení výsledků. Všichni soutěžící si odnesli drobné dárečky jako poděkování za svou kreativitu, snahu a aktivní účast.

A jací mladí fotografové patřili tentokrát mezi nejúspěšnější? První místo obsadila Nicol Prošková (5. tř.) s fotografií svého mazlíčka nazvanou „Mňam mňam“. Stříbrnou příčku si vysloužila Nela Obermajerová (7. tř.) a její „Květový ohňostroj“. Na 3. místě potom skončil Martin Fišr (5. tř.) s fotografií „Nový život“.

Soutěžní fotografie doručené elektronicky i foto z vyhlášení si můžete prohlédnout zde ve fotogalerii. Děkujeme všem fotografům za jejich povedené snímky a těšíme se na další společné fotografické výzvy.

Zdroj dynamické sekce: Fotosoutěž - jaro (Fotogalerie)