ZŠ a MŠ Mikoláše Alše Mirotice
"Kvalitní vzdělání našim dětem je tou nejlepší investicí do budoucna..."
Plavecko–běžecké závody v Milevsku
Ve čtvrtek 18. 6. 2026 se žáci páté až deváté třídy zúčastnili plavecko-běžeckých závodů v Milevsku, na kterých se představili žáci z šesti škol.
Naši žáci soutěžili v kategoriích 4. a 5. třída chlapci (Šimon Jonák, Jonáš Petr, Dominik Uhlíř, Jakub Vlášek), 6. a 7. třída chlapci (Nikolas Nádvorník) a ve stejné věkové kategorii dívek se zúčastnila i Nela Hrádková. V nejstarší kategorii dívek z 8. a 9. tříd nás reprezentovali Terezie Vaňková a Adéla Nováková. Ve všech kategoriích museli žáci uplavat 50 m. Druhou disciplínou byl vytrvalostní běh na 500 m pro mladší a 1 000 m pro starší žáky. Do běžeckého okruhu pak žáci vybíhali dle pořadí a dosažených časů z plavecké části.
Nejlepšího umístění dosáhl Jakub Vlášek, který svou kategorii s přehledem vyhrál. Pozadu nezůstali ani Šimon Jonák a Nikolas Nádvorník, kteří ve svých kategoriích obsadili shodně krásná 3. místa. Všem našim žákům patří velká pochvala za příkladnou bojovnost a nasazení během závodů.